Individualizuotos medicinos metodo pagrindas

Dar 1972 metais Prancūzijoje pradėtas gydytojo Christian Duraffourd darbas, kuris rėmėsi naujausiais to meto moksliniais ir klinikiniais tyrimais. Šio darbo rezultatas – mūsų integruotas požiūris į mediciną.

Yra trys vertinimo lygiai:

  • Apklausa. Renkama išsami paciento anamnezė, atkreipiamas dėmesys į asmenybės bruožus, gyvenimo įvykius ir faktorius, dėl kurių atsirado disbalansas.
  • Apžiūra. Pacientas kruopščiai ir detaliai apžiūrimas.
  • Laboratoriniai tyrimai. Rezultatai vertinami pagal integruotą vertinimo metodiką.

Vertinimo rezultatas – konkrečiam pacientui asmeniškai pritaikytas „personalizuotas“ gydymo metodas. Tai ir vadinama individualizuota medicina.
Toks humanistinis integruotas požiūris padeda suprasti, kad žmogaus organizmas yra sistema, kuriai reikia „valdytojo“. Tas „valdytojas“ yra endokrininė sistema. Toks požiūris perkelia mus į kitą supratimo lygmenį.

Ligos atsiradimas susijęs su tuo, kaip veikia neuroendokrininė sistema. Kaip tas veikimas pasireiškia įvairiais simptomais, sužinoma surinkus išsamią anamnezę. Fizinis ištyrimas atskleidžia, kaip neuroendokrininės sistemos veikla atsispindi paciento morfologijoje, judesiuose bei elgesyje.

Laboratorinių tyrimų rezultatai vertinami integracijos ir tarpusavio ryšių kontekste atkreipiant dėmesį į tai, kaip neuroendokrininė sistema paveikia kraujo elemenų, fermentų ir kitų veikliųjų medžiagų gamybą, išskyrimą, mobilizaciją ir inaktyvaciją.

Visi trys lygiai darniai dera tarpusavyje, jie individualizuotos medicinos požiūriu sudaro vieningą visumą ir yra neatsiejami.