Prof_Nijol_Savickiene_2

Prof. dr. Nijolė Savickienė

Biografija

Nijolė Savickienė, LSMU farmakognozijos katedros profesorė, biomedicinos mokslų daktarė. Ji skaito paskaitas studentams lietuvių ir užsienio kalbomis, farmacijos specialistams, gydytojams apie vaistinius augalus, jų vartojimo medicinoje ypatumus, fitoterapiją, augalinės kilmės ir sintetinių vaistų sąveikas. Profesorė stažavosi Švedijos Balsgardo augalų selekcijos ir genetikos tyrimo institute, Kijevo gydytojų ir provizorių tobulinimosi institute (Ukraina). Mokslinių tyrimų sritis – biologiškai aktyvių junginių vaistinėse augalinėse žaliavose ir augalinių preparatų in vitro ir in vivo tyrimai, augalinės kilmės lektinų tyrimai: išskyrimo ypatumai ir biologinis aktyvumas, polifenolius kaupiančių vaistinių augalinių žaliavų ir iš jų pagamintų preparatų antioksidantinio aktyvumo in vivo tyrimai.

Profesorė dalyvauja farmacijos ir medicinos krypties magistrantūros, rezidentūros ir doktorantūros studijų programų kūrime farmacijos, biochemijos, biotechnologijos ir medicininės genetikos srityse, Lietuvos mokslo tarybos organizuojamų mokslinių projektų, pvz., Juodųjų eleuterokokų (Eleutherococcus senticosus (Rupr. et Maxim.) Maxim.) šaknų ir šakniastiebių ekstrakto „Tonussan“ poveikio organizmui, kai yra intoksikacija sunkiaisiais metalais, tyrimas“, bei tarptautinių projektų, pvz., „Eureka“ E! 3695„ ANTIOKSDIABET“ ( Natūralių antioksidantų poveikio cukrinio diabeto komplikacijų vystymuisi metodologijos sukūrimas)“, kūrime bei vykdyme.

Nijolė Savickienė yra Lietuvos Vaistininkų sąjungos valdybos narė, A.Kaikario paramos ir labdaros fondo valdybos narė, LSMU Farmacijos fakulteto tarybos narė, Lietuvos respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijos narė, Lietuvos Apiterapeutų asociacijos narė, Endobiogeninės medicinos ir integralios fiziologijos asociacijos (EMIFA) narė. Ji yra daugiau nei 50 mokslinių publikacijų, 5 mokomųjų knygų bendraautorė.