Prof_Alvydas_Laiskonis

Prof. habil. dr. Alvydas Laiškonis

Biografija

Alvydas Laiškonis, LSMU profesorius habilituotas daktaras infektologas, vienas iš erkinio encefalito ir ŽIV diagnostikos ir gydymo pradininkų Lietuvoje, ilgus metus vadovavęs LSMU Infekcinių ligų klinikai, Lietuvos infektologų draugijos vicepirmininkas, Lilio (Prancūzija) Teisės ir medicinos universiteto garbės daktaras.

Prof. Alvydas Pranas Laiškonis yra Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos komiteto narys nuo 1989 metų, ilgametis Respublikinės Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos valdybos narys. Jis išplėtojo ypač plačią veiklą bendradarbiaudamas su Prancūzijos medikais. Per 1995–2010 metus jo dėka iš Prancūzijos asociacijos „Farmacininkai be sienų“ Kauno miesto gydymo įstaigoms buvo gauta labdaros maždaug už 80 milijonų litų. Tuo pačiu metu profesorius organizavo Kauno miesto medikų stažuotes Prancūzijos Lilio universitetinėje ligoninėje, kurioje kvalifikaciją kėlė 20 mūsų miesto medikų gydytojų, slaugytojų, akušerių. Prof. A. Laiškonis Kauno medikams organizuoja tarptautines mokslines-praktines konferencijas – kelia jų kvalifikaciją. Daug metų profesorius Kauno miesto moksleiviams skaito paskaitas AIDS ir užkrečiamųjų ligų profilaktikos klausimais, organizuoja Kauno miesto aukštųjų mokyklų studentų teminius renginius per Frankofonijos mėnesį. Gerai pažindamas Kauno miesto istoriją veda pažintines ekskursijas mūsų miesto svečiams, pabrėždamas išskirtinę Kauno vietą frankofonų renginiuose.

Lietuvos ambasados Prancūzijoje pavedimu daug metų padeda organizuoti Lietuvos renginius Prancūzijoje, daug metų Prancūzijos miestuose skaito paskaitas apie Kauną, jo istoriją, kultūrą, ekonomiką.

Prof. A.Laiškonis nuo pat Kauno-Grenoblio susigiminiavusių miestų pasirašymo sutarties yra šio komiteto narys. Jo dėka pastaraisiais metais labai suaktyvėjo abiejų miestų bendradarbiavimas, tai buvo įvertinta tiek Prancūzijos ambasados, tiek Kauno savivaldybės, švenčiant susigiminiavusių miestų bendradarbiavimo 15 metų jubiliejų. Jis daug prisidėjo prie to, kad Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Kauno skyrius garsina mūsų miestą Prancūzijoje ir yra laikomas aktyviausiu visoje Lietuvoje. Nuo 2005 m. prof. A. Laiškonis yra Lietuvos gydytojų frankofonų asociacijos prezidentas.